Pages Navigation Menu

Historia sportowych zakładów bukmacherskich

Historia sportowych zakładów bukmacherskich

Sportowe zakłady bukmacherskie powstały w tym samym czasie, co sport, w końcu jeśli są przegrani i zwycięzcy, to jest też możliwość stawiania zakładów. Historia zakładów sięga czasów starożytnych, kiedy to obstawiano wyścigi konne czy walki gladiatorów. Na promocję zakładów bukmacherskich największy wpływ miała jednak Grecja. To właśnie Grecja jest kolebką gier i igrzysk.

Pod koniec XIX wieku bukmacherskie zakłady sportowe zaczęły koncentrować się przede wszystkim wokół futbolu i krykieta. W 1922 roku powstała brytyjska firma Littlewood Pools of Liverpool umożliwiająca typowanie wyników meczów futbolowych, a kilka lat później firmy bukmacherskie pojawiły się także w innych europejskich krajach.

W naszym kraju zakłady bukmacherskie pojawiły się w 1956 roku, jednak dopiero w latach 90. rozpoczął działalność pierwszy profesjonalny punkt bukmacherski: Totolotek. Z kolei w 1999 r. powstała pierwsza na polskim rynku internetowa platforma bukmacherska, Expekt, która nadal funkcjonuje i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *